Vragen over uitsluiting grijze gebieden van glasvezel

Foto: glasvezelgids.nl

S!N heeft schriftelijke vragen gesteld naar aanleiding van het bericht dat Kabelnoord geen glasvezel zal aanleggen in dorpen waar al een coax-kabel ligt. S!N wil weten welke gevolgen dit besluit heeft voor dorpen in onze gemeente. Raadslid Sjoerd Keizer: “Er leven veel vragen in onze gemeente. Welke dorpen worden nu niet aangesloten op glasvezel? En waarom is de provincie eigenlijk een  nieuwe aanbestedingsprocedure gestart voor de gehele markt?” Keizer heeft deze schriftelijke vragen aan het college gestuurd en hoopt spoedig heldere antwoorden te krijgen.

Kabelnoord heeft een pilot-onderzoek gedaan in het dorp Boksum, waaruit volgens het bedrijf naar voren kwam dat er niet voldoende vraag is naar aansluitingen om rendabel te zijn. Dorpsbelang Boksum is teleurgesteld; volgens hen werd er onvoldoende tijd gegeven om de vraag goed te kunnen inventariseren. Op basis van deze pilot is nu besloten om de dorpen met coax voorlopig niet aan te sluiten op glasvezel. Veel dorpen die nu buiten de boot vallen reageren teleurgesteld. Vaak ligt de glasvezelkabel op slechts enkele meters afstand.

S!N wil ook graag weten welke witte gebieden nu wel aangesloten worden op glasvezel. Ook hier mogen lastige adressen namelijk overgeslagen worden door Kabelnoord. De gebieden waar al een coax-kabel ligt worden grijze gebieden genoemd. Kabelnoord gaat zich nu eerst richten op de witte gebieden; daar waar nu alleen internet mogelijk is via de telefoon of ADSL.